
5000 diák? Egy helyen? Egy napon? Igen. Igen. Igen.
Fiatalok ezrei kaptak inspirációt és útmutatást a jövőjükről a HiFeszt pályaorientációs fesztiválon december 7-én, ahol programunk kiemelt partnerként vett részt. A Coca-Cola Magyarország vezetői olyan izgalmas témákban osztották meg tapasztalataikat, mint a karrierépítés, a stresszkezelés, a kommunikáció és a döntéshozás kihívásai.
Oktatási partnerünk, a HiSchool december 7-én megtartotta eddigi legnagyobb létszámú pályaorientációs fesztiválját, a HiFesztet az ELTE és a BME lágymányosi épületeiben. Az #énjövőm program kiemelt partnerként vett részt az eseményen: saját előadótermet kaptunk, ahol három előadónk négy előadást tartott, emellett egy kitelepüléssel is vártuk az érdeklődőket.
Éder Gergely Országos Minőségügyi, Munkavédelmi és Környezetvédelmi vezető „Minden döntés lehet jó döntés, ha hiszel benne, ha tanulsz belőle, ha a Tiéd” című előadásával saját karrierútján keresztül mesélt az önazonosság és a munkaügyi döntések fontosságáról. Elmondta, hogy döntéseit, váltásait sokszor a körülmények, az elvárásoknak való megfelelés igénye befolyásolta, nem a teljes tudatosság, ami azonban egyáltalán nem gond. Viszont az önazonosság, a hitelesség, az eredményesség szempontjából nagy előny, ha az ember a döntését a sajátjának érzi.
Laky Szilvia Képességfejlesztési vezető két praktikus, gyakorlat-fókuszú előadást tartott. „Mire jó a stressz? Mire nem? Mit kezdjek vele?” című előadásában annak a veszélyére hívta fel a figyelmet, hogy a mindennapi, információkkal túlterhelt környezetünkben nagyon könnyen eshetünk áldozatául a negatív érzelmeknek, ami a stressz egyik elsődleges forrása. Ezt azonban, ha jól kezeljük, saját javunkra is fordíthatjuk. „Meg kellene szólalni – de hogyan?” című előadásában pedig a kommunikációs szokások változásairól, illetve a gondolkodási stílusokról beszélt olyan témákat beemelve, melyekkel a fiatalok mindennapjaik során találkozhatnak, mint a magázódás, tegeződés kérdése, egy iskolaigazgató vagy az osztálytársak meggyőzése.
Karsai Dóra kommunikációs vezető a pályaválasztás küszöbén álló fiatalok dilemmáira világított rá „Kapunyitási pánik – avagy mindent is akarok, de hogyan döntsek jól?” című előadásában, amelyben saját vélt és valós karrierútján vezette végig a hallgatóságot. Rávilágított arra, hogy bár a tinédzser álmok és a valóság gyakran távol állnak egymástól, mégis akkor jár az ember a jó úton, ha ismeri a legbelső vágyait és céljait, ha az A mellett B, C, D terveket is gyárt a jövődről, ha nem feledkezik meg a hőseiről és önmaga tud maradni az őt érő impulzusok tengerében.
Az új év is tartogat újdonságokat az #énjövőm program számára: januárban újabb hasznos oktatási modulokat publikálunk, melyek a munkafüggőség és kiégés témáját járják körbe. Az anyagok összeállításában Dr. Kun Bernadette, az ELTE PPK egyetemi docense volt programunk partnere. Hamarosan hírt adunk nemrég elkészült kutatásunkról, melyben a Z és Y generációs fiatalok munkával kapcsolatos attitűdjeit vetjük össze a Kantar Hoffmann társadalomkutatói közreműködésével, valamint december 3-án elindítottuk téli nyereményjátékunkat, amely január 30-ig tart.
Nézz körül te is az #énjövőm online képzései között és fedezd fel, milyen újításokkal készülünk!
Fotó: Bódis Krisztián
