
#énjövőm live a decemberi HiFeszten
December 13-án mi is ott voltunk a HiFeszten, ahol a Coca-Cola HBC Magyarország támogatásával megvalósuló #énjövőm programon keresztül végre újra közvetlenül, személyesen kapcsolódhattunk azokhoz, akik épp most gondolkodnak a jövőjükről, a továbbtanulásról, és szeretnének tisztábban látni a lehetőségeik között.
A HiFeszt eseményei a 9–11. évfolyamos diákokat szólítják meg. Az egynapos eseményeken elsősorban az önismeret, a pályaválasztás, valamint a karrier témái állnak a középpontban. Az érdeklődők különböző előadásokon, beszélgetéseken, workshopokon vehetnek részt ezekben a témákban. A programok célja, hogy új nézőpontokat adjanak, és segítsék a gondolkodást arról, ki merre szeretne tovább haladni az életében.
Az ELTE és a BME kampuszain közel 40 különböző program várta a résztvevőket. Jó volt látni, mennyire foglalkoztatja a fiatalokat a továbbtanulás és a jövő, és milyen sokat számít, amikor rájönnek, mások is hozzájuk hasonló cipőben járnak.
A Coca-Cola HBC Magyarország és a The Coca-Cola Company részéről Harmati Tamás és Mérő Ádám vettek részt előadóként. A beszélgetések során megosztották saját tapasztalataikat, szó esett egy-egy döntési helyzetről és arról is, hogyan alakult az karrierútjuk az évek során. Sok személyes történet hangzott el, amelyekhez könnyű volt kapcsolódni, és amelyek megmutatták, hogy a kezdeti iránykeresés a folyamat természetes és szerves része.
A HiFeszt számunkra egy fontos találkozási pont volt azokkal a fiatalokkal, akik most teszik fel az első nagy kérdéseiket a jövőjükről és örülünk, hogy részesei lehettünk mindennek, továbbá, hogy ott lehetünk ebben az időszakban mellettük.
